Agencja Pracy Karlino tel. 533 024 116

Artykuł miesiąca artykuły

Koszt zatrudnienia Ukrainca , agencja pracy , zatrudnianie cudzoziemców, ludzie z Białorusi, praca dla kobiet z Ukrainy , praca dla Ukraińców.

Czy to oznacza koniec pracy dla Ukraińców w Polsce?

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

W Polsce z kilku lat notowaliśmy wzrost liczby pracowników z Ukrainy. Zatrudnianie cudzoziemców stawało się nie tylko modne, tylko również praktyczne. W Polsce stopa bezrobocia maleje, jest coraz bardzo ofert pracy, a jedni Polacy niechętnie rozpoczynają się pewnych zajęć, które nie dają im innych dochodów. Braki na zbytu pracy uzupełniała do ostatniej chwili właśnie praca dla Ukraińców – objawia się jednak, że koszt zatrudnienia Ukraińca rośnie, gdyż zajmują oni coraz większe wymagania. Nie wyróżnia to wprawdzie, że zatrudnianie cudzoziemców w Polsce nie będzie miało jeszcze miejsca. Ukraińców mogą bowiem zastąpić ludzie z Białorusi czy też Azjaci, jakich jest u nas coraz dobrze.

zamów kuriera Expres poczta

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Już nie tylko Ukraińcy chcą u nas pracować!

Praca dla Ukraińców jest w naszym regionie czymś dobrym – nie brakuje tu osób, które wchodzą zza granicy, aby osiągnąć wyższe pensje niż w ojczystym świecie i osiąść w pewnym miejscu. Podobne rozwiązanie posiadają ponad ludzie z Białorusi. O ile przez konkretny moment Ukraińcy oraz ludzie z Białorusi byliśmy stosunkowo niewielkie wymagania finansowe, dzisiaj ich wartości muszą wzrastać. Domagają się bowiem takich tychże warunków jak Polacy i daleko zabezpieczonych umów o pracę. Polscy panu nie mają zawsze wyjścia, ponieważ rąk do lektury brakuje w każdej dziedzinie. W szczególności istotna jest sztuka dla kobiet z Ukrainy, które są prawe i łatwo interesują się w dostarczane im obowiązki. Praca dla kobiet z Ukrainy obejmuje głównie branżę handlową, tkacką, gastronomię czy usługi hotelarskie. Ujawnia się jednak, że zatrudnianie cudzoziemców coraz częściej stanowi jeszcze inne nacje – w szczególności Azjatów, których pojawia się u nas coraz bardzo. W Polsce można spotkać już pracowników z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Koszt zatrudnienia Ukraińca

Ukraińcy nie chcą iść za najmniejsze stawki, wymagają odpowiedniego zaplecza socjalnego, często też miejsca czy dowozu do lektury. Dla panów są to olbrzymie wydatki. Praca dla kobiet z Ukrainy, kiedy oraz dla klientów wyraża się ważniejsza niż w sukcesie zatrudnienia Polaków. Problemem mogą objawić się także formalności – pracodawca musi zdać poinformowanie o chęci zatrudnienia człowieka z Ukrainy, załatwić kilka formalności, a mimo wszystko, praca dla Ukraińców może być jedynie charakter czasowy. Wyjściem z jakości jest spokojna agencja pracy, taka jak https://www.europework.pl/, która idzie na terenie całego świecie. Pośredniczy ona w zatrudnianiu Ukraińców, dzięki czemu znacznie ogranicza formalności, dostarczając wykwalifikowaną kadrę, bez potrzeb poszukiwania gości na domową rękę. Jedynym mankamentem jest konieczność opłacenia prowizji. Tak właściwie, ale gdy pracodawca weźmie pod rozwagę wszystkie koszty i procedur związane z zatrudnianiem takich ludzi na domową rękę, koszt zatrudnienia Ukraińca przez agencję pracy dobrze nie objawia się wysoki. Jeżeli to komuś zależy na etapie, agencja akcji jest właściwie jedynym wyjściem.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Zatrudnianie Azjatów objawia się tańsze?

Alternatywą dla Ukraińców są Azjaci. Organizacje pracy coraz częściej pośredniczą w zatrudnianiu i pracowników z Indii czy Wietnamu. W chwili obecnej nie ma rozbudowanych formalności związanych z zatrudnianiem tego modelu pracowników, Dodatkowo zalecają się oni właściwym podejściem do lektury, skłonnością do zostawania po godzinach oraz niewygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. W moc przypadkach koszt zatrudnienia Ukraińca przewyższa koszt dopuszczenia do lektury Azjaty. Dodatkowo Ukraińcy w grupie chcieliby otwarcia rynku praktyki w Niemczech, gdzie można wiele bardzo zarobić, Polskę traktując jedynie przejściowo. Brak Ukraińców polscy pracodawcy będą wymagali uzupełnić, ponieważ sami Polacy z uczciwością nie będą ludzie we wszystkich branżach, wykazujących niedobory pracowników. Że obecnie w 2019 roku wzrośnie liczba pracowników z Azji, którzy będą coraz chętniej stosowani przez polskich pracodawców – dopiero pokaże się, lub będą tworzyli wielkie zagrożenie dla Ukraińców.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Zobacz również Pracownicy z Azji są skuteczni i tani.</a

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments