Wzór oświadczenia o odrzuceniu spadku u notariusza

Wzór oświadczenia o odrzuceniu spadku u notariusza

Prasóweczki

Jednym ze sposobów odrzucenia spadku jest złożenie stosownego oświadczenia u notariusza. Jeżeli rozważasz złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku u notariusza zamiast prowadzenia postępowania spadkowego o odrzucenie spadku w sądzie, warto abyś przed wizytą u notariusza zorientował się jak wygląda takie oświadczenie o odrzuceniu spadku.

Pamiętaj jednak, że oświadczenie o odrzuceniu spadku powinno zostać złożone w odpowiednim terminie. O tym jaki jest termin odrzucenia spadku przeczytasz w poprzednim wpisie na moim blogu.

W kolejnych wpisach przedstawię Ci informacje na temat sądowego odrzucenia spadku, w tym także w jaki sposób napisać do sądu wniosek o odrzucenie spadku. Sprawy spadkowe o odrzucenie spadku to jedne z najczęściej spotykanych spraw sądowych, dlatego wiedza w tym zakresie może okazać się wyjątkowo przydatna. Jeżeli zastanawiasz się czym jest odrzucenie spadku, informacje na ten temat także znajdziesz na moim blogu.

Repertorium A nr 692/2011

Protokół przyjęcia oświadczenia o odrzuceniu spadku
 

 

§ 1

Tadeusz Nowakowski oświadcza, że odrzuca spadek po ojcu Stanisławie Nowakowskim, zmarłym w dniu 30 grudnia 2010 r. we wsi Udrzyn, gmina Brańszczyk, i tam ostatnio zamieszkałym.

Stawający składa odpis skrócony aktu zgonu Stanisława Nowakowskiego, wydany przez Inspektora w Urzędzie Stanu Cywilnego w Brańszczyku dnia 02 stycznia 2011 r., poświadczony za zgodność z treścią aktu zgonu nr 02/11.

§ 2

Koszty sporządzenia aktu ponosi Tadeusz Nowakowski.

§ 3

Pobrano:

– taksę notarialną na podstawie § 8 pkt 9 oraz § 17 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 r. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz. U. 2004 r. Nr 148 poz. 1564 ze zm.) w kwocie (50,00 + 50,00) 100,00 zł (sto złotych),

– 23 % VAT-u na podstawie art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r. Nr 54 poz. 535 ze zm.) w kwocie 23,00 zł (dwadzieścia trzy złote).

Powyższe opłaty nie obejmują kosztów wypisów tego aktu, które wraz z podstawą prawną ich pobrania zostaną podane na każdym z nich.

Akt ten odczytano, przyjęto i podpisano.

Tadeusz Nowakowski                               Cezariusz Wiśniewski – notariusz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments