Wzór wniosku o odrzucenie spadku

Wzór wniosku o odrzucenie spadku

Promocja i Reklama

W poprzednim wpisie przedstawiłem Ci wzór notarialnego oświadczenia o odrzuceniu spadku. Oprócz możliwości odrzucenia spadku u notariusza, odrzucenie spadku możliwe jest także w sądzie, w ramach nieprocesowego postępowania spadkowego o odrzucenie spadku.

Aby odrzucić spadek w sądzie musisz najpierw złożyć stosowny wniosek w tej sprawie, po jego rozpatrzeniu przez sąd zostaniesz wezwany celem złożenia odpowiedniego oświadczenia.

Jeżeli chcesz rozpocząć sprawy spadkowe o odrzucenie spadku zapewne zastanawiasz się nad tym jak sformułować wniosek, który rozpocznie takie postępowanie. Poniżej prezentuje Ci wzór prostego wniosku o odrzucenie spadku, który możesz dostosować do swoich potrzeb.

Pamiętaj także, że odrzucenie spadku musi nastąpić w terminie, który wyraźnie określają przepisy postępowania spadkowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w moim poprzednim wpisie o terminie odrzucenia spadku.

 

Kraków, dnia 10 marca 2014 r.

Do

Sądu Rejonowego

Wydział I Cywilny

w Krakowie

Wnioskodawczyni:

Helena Jurek, zam. w Krakowie, ul. Starowiślna 1 (30 – 600 Kraków)

WNIOSEK

o przyjęcie oświadczenia o odrzuceniu spadku

Wnoszę o przyjęcie od Heleny Jurek – żony spadkodawcy, oświadczenia o odrzuceniu spadku.

Uzasadnienie

Janusz Jurek, mąż wnioskodawczyni, ostatnio zamieszkały w Krakowie przy ul. Starowiślnej 1 (30 – 600 Kraków), zmarł tam w dniu 3 stycznia 2014 r.

Dowód: odpis aktu zgonu Janusza Jurka, odpis aktu małżeństwa wnioskodawczyni.

Spadkodawca nie posiada zstępnych pochodzących z małżeństwa z wnioskodawczynią. Wnioskodawczyni nie posiada jakiejkolwiek wiedzy na temat innych zstępnych, wstępnych lub dalszych krewnych spadkodawcy.

Wedle wiedzy wnioskodawczyni spadkodawca nie pozostawił po sobie żadnego testamentu. Wedle wiedzy wnioskodawczyni spadkodawca nie pozostawił po sobie żadnego majątku oprócz rzeczy osobistych w postaci bezwartościowej odzieży oraz kosmetyków.

Należny wpis od wniosku załączam w znaczkach opłaty sądowej.

Helena Jurek

Załączniki:

1) odpis aktu zgonu Janusza Jurka,

2) odpis aktu małżeństwa Heleny Jurek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments